+48 513 094 227 +48 513 094 226 ul. Kosciuszki 19, 67-320 Małomice
Jakość
Dbamy o szczegóły
Terminowość
Gwarancja wykonania
Numer #1
W regionie
Umów Realizację!

Gabion – Wypełnienie

Jednym z kluczowych aspektów wizualnych dotyczących gabionów jest kwestia ich wypełnienia. Wydaje się, całkiem słusznie, iż na tym polu atutem staje się prostota. Kosz gabionowy tworzy przestrzeń nadającą się do wypełnienia niemalże każdym materiałem. Możliwości jest zatem bardzo wiele. Klient decyduje o tym w jaki sposób i jakim materiałem skomponować kosz, aby ostateczny efekt był w pełni odzwierciedleniem jego wizji.

Każda branża ma swoje trendy, architektura krajobrazu nie jest tutaj wyjątkiem. Obecnie prawdziwy boom przeżywają wszelkie kamienie o gładkiej strukturze powstałej podczas naturalnej, bądź mechanicznej obróbki materiału skalnego przez wodę. Podczas takiego procesu obróbki poszczególne fragmenty ocierają się o siebie i o dno zbiornika. Powoduje to obtoczenie większych ziaren i roztarcie drobniejszych. Skutkiem takiej naturalnej obróbki jest zmniejszenie oraz ujednolicenie ich wielkości oraz kształtu. Duży nakład pracy znajduje odzwierciedlenie w efektownym wyglądzie, ale także w cenie. Otoczaki są jednym z droższych rodzajów materiałów ozdobnych. Ich zaletą natomiast jest możliwość tworzenia świetnych kompozycji wizualnych przestrzeni.

W aranżacjach gabionowych świetną alternatywę dla otoczaków stanowić mogą wszelkiego rodzaju kruszywa łupane. Można tutaj wyróżnić granity, skały dolomitowe, gnejsy, szarogłazy czy chociażby skały wapienne. W tej kategorii kruszyw występuje duża dostępność barw i faktur. Granit łupany cechuje się dość bogatą kolorystyką, natomiast układany szarogłaz niebanalnym kształtem. Skały wapienne posiadają matową ciepłą barwę, co sprawia, że są doskonałym „towarzyszem” wszelkiego rodzaju elementów drewnianych i małej architektury drewnianej.

Pożądane frakcje gabionowe zaczynają się od granulacji 60mm. Frakcje zależne są od rodzaju materiału i procesu obróbki. Wyróżnić można 60-80mm, 80-120mm, 80-100mm, 60-100mm 60-120mm. Takich rozmiarów materiały są najefektywniejszym rodzajem gabionowych wypełnień.

Więcej inspiracji znajdziecie Państwo na instagramie wpisując następujące frazy: #gabion #gabionwall #gabions #gabionwalls #gabionstone #gabiondolomite #szarogłaz #gabiongranit

About the author