+48 513 094 227 +48 513 094 226 ul. Kosciuszki 19, 67-320 Małomice
Jakość
Dbamy o szczegóły
Terminowość
Gwarancja wykonania
Numer #1
W regionie
Umów Realizację!

Gabion – Konstrukcja

Gabiony ze względu na zawartość, a w zasadzie na masę, jaką stanowi ich wypełnienie, muszą charakteryzować się bardzo stabilną konstrukcją. Mało kto wie, ile części składowych zawiera cała konstrukcja gabionowa. To co zobaczyć można gołym okiem, to estetyczna formuła zawierająca naturalne wypełnienie, które tworzą w przeważającej większości kruszywa skał.

Podstawą ogrodzenia typu gabion jest solidny fundament, z dobrej jakości betonu, zawierający zbrojenie podwyższające stabilność konstrukcji. Zatapia się w nim słupki stabilizujące przeznaczone do trzymania „w ryzach” koszy wypełnianych kruszywem. W zależności od wysokości całości dopełniają spinki i druty stabilizujące. Konstruktor musi mieć pewność, że nowo powstała konstrukcja nie ulegnie z czasem deformacji, czy też w najgorszym wypadku destrukcji, której następstwa mogą być bardzo dotkliwe. Polecamy dobre przygotowanie gruntu, oraz dobranie liczby złączek, słupków i drutów do naprężeń powodowanych przez wypełnienie i opór wiatru jaki będzie stawiała konstrukcja.

Życzymy samych udanych konstrukcji! Niech wasz dom otrzyma przestrzeń będącą odskocznią od zgiełku i cieszącą oko swoją estetyką i naturalnością użytych materiałów.

Więcej inspiracji znajdziecie Państwo na instagramie wpisując następujące frazy: #gabion #gabionwall #gabions #gabionwalls #gabionstone

About the author