+48 513 094 227 +48 513 094 226 ul. Kosciuszki 19, 67-320 Małomice
Jakość
Dbamy o szczegóły
Terminowość
Gwarancja wykonania
Numer #1
W regionie
Umów Realizację!

Czym jest Gabion?

Ogrodzenie jest jednym z tych elementów, które należy mieć na uwadze już w momencie planowania, projektowania i budowy domu, czy ogrodu. Ważnymi aspektami, na które należy zwrócić uwagę są trwałość, estetyka, wygoda i funkcjonalność. Wybór dostępnych na rynku ogrodzeń jest bardzo duży, zatem przyszły posiadacz ogrodzenia stoi przed niełatwym wyborem. Z powodu tej różnorodności każdy może znaleźć ogrodzenie na miarę własnych wizji i marzeń. W tym wpisie skupimy się na przedstawieniu Państwu ogrodzenia gabionowego.

Rozwiązania tego typu już od wielu lat są stosowane na południu i zachodzie Europy, a od kilku lat docierają także do naszego kraju. Gabion to nic innego jak kosz wykonany ze stalowej siatki, który napełnia się różnorodnym wypełnieniem. Konstrukcje gabionowe dają możliwość tworzenia coraz bardziej rozmaitych kompozycji. Jedyne ograniczenie dla konstruktorów stanowi wyobraźnia. Potencjalni klienci mają możliwość w pełni spersonalizowania ogrodzeń pod własne preferencje i gusta. Dzieje się tak między innymi za sprawą wypełnień, które stanowią o atrakcyjności tego rodzaju konstrukcji. Rynek surowców daje nam przekrój wyboru materiałów, od drewna, przez kamień po tworzywa sztuczne. Konstrukcje gabionowe znajdują szerokie zastosowanie w sferze ogrodowej. Coraz częściej możemy spotkać gabionowe ławki, a także całe altany.

Wszelkie gabionowe inspiracje znajdziecie Państwo na instagramie wpisując którąś z następujących fraz: #gabion #gabionwall #gabions #gabionwalls

About the author