+48 513 094 227 +48 513 094 226 ul. Kosciuszki 19, 67-320 Małomice
Jakość
Dbamy o szczegóły
Terminowość
Gwarancja wykonania
Numer #1
W regionie
Umów Realizację!

Ogrodzenie betonowe

Ogrodzenia betonowe są wartą uwagi alternatywą dla innych droższych rozwiązań. Jest to rozwiązanie powszechnie znane, gdyż cieszy się popularnością już od dłuższego czasu. W segmencie ogrodzeń zapewniających prywatność jest to najtańsza z możliwych opcji.

Warto wiedzieć, na co zwrócić uwagę przy zakupie tego typu ogrodzenia. Ważną kwestią jest to, aby płyty i słupki były odpowiednio zbrojone. Zbrojenie w konstrukcjach żelbetowych nadaje prefabrykowanym elementom odpowiednią wytrzymałość na naprężenia powstałe po zamontowaniu ich w docelowym miejscu. Nie każdy drut nadaje się na zbrojenie płyt ogrodzeniowych. Do tego typu konstrukcji używa się tzw. walcówki żebrowanej. To żłobienie w drucie zapewnia odpowiednią przyczepność masy betonowej, która wpływa na wytrzymałość produktu.

Kolejną niemniej ważną, a w zasadzie kluczową cechą dobrego prefabrykatu jest mieszanka betonowa, z której powstają produkty. W tym przypadku beton użyty do produkcji winien być betonem klasy wyższej niż B25, o odpowiedniej konsystencji. Im większa plastyczność betonu, tym większa gęstość materiału finalnego. Gęstość materiału wpływa bezpośrednio na odpowiednio mocny i dobry produkt.

About the author